نگهداری از ماهی قرمز ۱۳۹۹/۵/۱۶ ۱۴:۳۵:۲

ماهی قرمز ها می توانند حیوانات خانگی خوبی باشند اگر از آن ها درست مراقبت شود. آن ها عمر طولانی دارند ، حدود ۲۰ سال.
اصول نگهداری از ماهی قرمز:
اولین نکته انتخاب ظرف ماهی است. اگر چند ماهی می خرید ظرف بزرگی برای آن ها انتخاب کنید. دهنه ی ظرف باید طوری باشد که اکسیژن را به راحتی جذب کند و به اندازه ای بزرگ باشد که ماهی به راحتی بتواند شنا کند.
دومین نکته خریدن لوازم جانبی برای ماهی است. اولین چیزی که باید تهیه کرد درپوش برای ظرف ماهی است که از پریدن ماهی به بیرون و افتادن چیزی در ظرف جلوگیری کند‌. به یاد داشته باشید که درپوش جوری باشد که اکسیژن به آن برسد. بعد از آن باید یک پمپ تهیه کرد تا آب همیشه اکسیژن داشته باشد. فیلتر برای از بین بردن مواد سمی آب و شن برای کف آن و گیاهان واقعی که رشد جلبک را کم می کند. هم چنین سعی کنید جایی برای ماهی درست کنید که بتواند قایم شود. از اشیا تیز استفاده نکنید.
سومین نکته قبل از خریدن ماهی آماده کردن خانه ی اوست! باید ظرف ماهی را در جایی قرار دهید که آفتاب غیرمستقیم به آن بتابد. آب را قبل از خریدن ماهی آماده کنید چند روز قبل آب را در ظرف بریزید تا کلر آن از بین برود و با دمای اتاق هماهنگ شود. لوازم جانبی را در ظرف بگذارید و آب را روی آن بریزید.
چهارمین نکته نگهداری از آب است. آب ماده ای حیاتی برای ماهی هاست پس فیلتر نصب کردن برای آب ضروری است. آب را هفته ای یک بار عوض کنید‌. هربار حدود یک سوم از آب را جایگزین کنید. به یاد داشته باشید که آبی را میخواهید جایگزین کنید حداقل یه روز بگذارید تا کلر آن از بین برود.
پنجمین نکته تمیز کردن منظم ظرف ماهی هاست.
ششمین نکته غذا دادن به ماهی هاست. بر خلاف ما آن ها فقط یک بار در روز باید غذا بخورند در غیر این صورت آن ها آنقدر غذا میخورند تا خود را به کشتن بدهند! برای اطلاع از غذای ماهی ها اینجا کلیک کنید.
هفتمین نکته مراقبت کردن از ماهی است. وقتی ماهی در اتاق است از حشره کش ها استفاده نکنید. اشیا فلزی را در آب نندازید. سنگ ها را از ساحل و جاهای دیگر داخل ظرف نندازید ممکن است حامل باکتری باشد. ضربه به ظرف ماهی نزنید و صداهای بلند ایجاد نکنید چون به شدت می ترسند.
هشتمین نکته این است که به ماهی خود توجه کنید تا با رفتارهای آن آشنا شوید در این صورت می توانید در صورت بروز بیماری سریع تر تشخیص دهید. شنا کردن غیرعادی ، کشیدن خود بر روی شن ها یا وسایل ، لرزش بدن می تواند از علایم بیماری باشد.
بیماری های شایع: یبوست، قارچ ، پوسیدگی باله، شپش

تولید مثل ماهی قرمز ۱۳۹۹/۵/۱۵ ۲۰:۵۲:۵

ماهی-قرمز-تخم-ماهی-جفت-گیری-ماهی-تولید-مثل-ماهی-ماهی-قرمز-عید

ماهی قرمز چگونه تولید مثل می کند؟

ماهی های قرمز توسط تخم ریزی تولید مثل می کنند به این صورت که ماهی ماده تخم های خود را آزاد می کند و ماهی نر اسپرم های خود را.
ماهی های قرمز بین 500 تا 1000 تا تخم می گذارند. ماهی قرمز نر به دنبال ماده می رود و به عبارتی نوعی رقص مخصوص انجام می دهد تا ماده شروع به تخم ریزی کند.
تخم های ماهی ها نوعی پوشش چسب مانند دارد که باعث می شود به صخره ها و سنگ ها بچسبند. ماهی ها در دمای 20 درجه سانتی گراد تخم می گذارند.
دیده شده که ماهی های قرمزی که توسط انسان ها نگه داری می شوند ، تخم ها و نوزادان تازه از تخم در آمده خود را می خورند.

کلیپ تولید مثل ماهی قرمز

منبع: https://www.reference.com/science/goldfish-mate-af631921ed882a2f

غذای ماهی قرمز چیست؟ ۱۳۹۹/۵/۱۵ ۲۱:۶:۶

ماهی-قرمز-چه-می-خورد-غذای-ماهی-قرمز-غذای-ماهی-چیست-ماهی-قرمز-عید-چه-می-خورد-غذا-

ماهی قرمز چه میخورد؟

در حالی که ماهی های قرمز از سخت پوستان، حشرات، گیاهان و ماهی های کوچک در حیات وحش تغذیه می کنند، ماهی های قرمزی که به عنوان حیوان خانگی نگه داشته می شوند از غذایی که شرکت های تجاری برای ماهی قرمز ساخته تغذیه می کنند.
شما می توانید رژیم غذایی ماهی قرمز را با نخود پوست کنده، سبزیجات پخته شده، میگو های آب شور و کرم لجن یا bloodworm (در آب هم زندگی میکند) تکمیل کنید. این مسئله که به نیاز های غذایی ماهی قرمز توجه کنید و بر اساس نیازش به او غذا بدهید بسیار مهم است.
شما می توانید غذا های ماهی که به شکل پلت هست از مغازه های مخصوص تهیه کنید و به ماهی خود بدهید.
نکته ی جالب در مورد ماهی های قرمز این است که ماهی ها تا زمانی که غذا باشد غذا می خورند پس حواستان باشد که آن ها زیادی غذا نخورند.

چه غذا هایی می توان به ماهی قرمز داد؟
دانه های مخصوص ماهی که شامل کربوهیدارت بالایی باشد.
سبزی های نیمه پز (سفید کردن سبزی: سفید کردن نوعی فرآیند پخت و پز است که در آن مادهٔ غذایی که معمولا یک سبزی یا میوه است در داخل آب جوش غوطه ور می‌شود و بعد از یک فاصلهٔ زمانی مشخص و کوتاه خارج می‌شود و در نهایت در داخل آب یخ یا در زیر آب سرد در حال جریان قرار داده می‌شود(شوک داده می‌شود) تا فرآیند پخت متوقف شود.)
دافنی (کک آبی)
لوبیا پخته شده
کاهو
کلم بروکلی
به یاد داشته باشید که این غذا ها به عنوان تکمیل کننده رژیم غذایی هستند و باید در اندازه های کوچک به ماهی داده شود و غذای مخصوص ماهی را از فروشگاه های مخصوص یا جایی که ماهی می خرید ، تهیه کنید.
غذا هایی که صورت زنده هستند را نیز از فروشگاه های مخصوص تهیه کنید.

در روز می توانید 2 یا سه بار به ماهی قرمز خود غذا بدهید ولی غذای زیادی برای آن ها نریزید.
غذا های پس مانده کیفیت آب را پایین می آورد و ممکن است باعث بیماری ماهی ها شود. غذا های پس مانده را فورا از تُنگ ماهی خارج کنید چون با فاسد شدن ممکن است گاز های سمی نیترات و آمونیاک تولید شود.

منبع: https://www.reference.com

1234